RadioCorder
AudioCorder
SemiCorder

NewsCorder
PhoneCorder
WirelessCorder
LabCorder
AvyCorder
MultiLangCorder


RadioCorder

FOTON, sunduğu RadioCorder ürünü ile yayın yapan Radyo Kuruluşlarına; sadece yasal bir zorunluluk olan, geçmiş yayın kayıtlarını tutabilmenin ötesinde yeni ve düşük maliyetli işletim imkanları sunmaktadır.

Dünyada rakipsiz olan RadioCorder çözümü, Yayıncı Kuruluşlar, Medya Takip Firmaları ve Şarkı Telif Hakkı Sahiplerine;

• Sürekli sarf malzemeleri olan kaset, kartuş ve bunların işletimi ile görevli personel   giderlerini sıfıra indirerek, maliyetleri azaltmak.
• Manyetik ortamlarda saklanan bilgilerin zaman içerisinde bozulma ve saklama sorunlarını   ortadan kaldırmak.
• Yıllarca (7x24) hard disk kayıt alanı.
• MPEG Layer-3 Ses kalitesinde, istenildiğinde kayıtları tekrar yayınlayabilmek.
• Kayıt devam ederken, tek-dokunuş ile anında eski kayıtları dinleyebilme imkanı.
• Kolay kullanıcı arayüzü (Okuma bilen herkesin kullanabileceğini iddia ediyoruz)
• Kayıtları istenildiğinde CD/DVD ortamına aktarabilmek.
• Denetçi kurum tarafından talep edildiğinde, kısa sürede "Sayısal İmza" güvenilirliği ile   geçmişe yönelik yayınları sağlayabilmek.
• Yayıncı Kuruluşa ait Web sitesi üzerinden, dinleyicilere eski programları tekrar   dinleyebilme ayrıcalığı.
• Yetkili yönetici ve personele uzaktan kayıt erişimi ve denetleme imkanı.

Gibi bir çok benzersiz ayrıcalıklar sunmaktadır...

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetAudioCorder

AudioCorder, Parlementolar ve Mahkeme Salonlarındaki ses tutanaklarının sayısal ortamda, "sayısal imza" güvenilirliği ile tutulabilesi için tasarlanmış çok-kanallı sayısal ses kayıt sistemidir.

FOTON, uzun bir süreden beri gerek Dünya' da gerekse Türkiye' de güncel uygulamaları takip ederek edindiği tecrübe sonucunda; mevcut teknolojisini, uygulamada yaşanan sorun ve yüksek maliyetleri ortadan kaldırmak için AudioCorder çözümünü geliştirmiştir.

Sistem, yıllarca sayısal ortamda kayıt yapabilecek, ses çözümlemesi yapan kişilere son derece rahat ve verimli çalışma imkanı sunabilen, alınan kayıtları sayısal ortamda saklayıp eşleştiren, veritabanında kolay veri arama imkanı sunan, güvenilir ve ölçeklenebilir nitelikler sunmaktadır.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetSemiCorder

Artık Seminer, Konferans, Kongre veya Toplantılarda kullandığınız kelime ve bilgilerin, havada kaybolmasına izin vermemek sizin elinizde. Bizim için her bir kelimeniz önemli...

SemiCorder ile düzenlediğiniz seminer, toplantı veya konferansları sayısal ortamda MP3 kalitesinde yıllarca saklayabilir, kongre sonunda tüm katılımcılara konferans kayıtlarını CD veya DVD olarak dağıtabilir, hatta eş zamanlı olarak internet üzerinden katılamayan insanlar ile paylaşabilirsiniz.

Yine şirketinizdeki tüm toplantı salonlarındaki kayıtları, hiçbir ekstra işletim maliyeti ödemeden, yıllarca MP3 kalitesinde saklayabilir ve istediğiniz anı tek-dokunuş ile dinleyebilirsiniz.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetNewsCorder

NewsCorder, TV ve Radyo yayıncı kuruluşlarının stüdyo ortamında; muhabir, konuk veya dinleyici telefon bağlantılarının ses kayıtlarını devamlı ve sarf malzemesi gerektirmeksizin sayısal ortamda saklanabilmesini hedeflemektedir. İstenildiği takdirde MPEG Layer-3 kalitesindeki bu kayıtlar herhangi bir anda yayına verilebilmektedir.

Çok-bağlantılı (konuk, muhabir vs) sayısal kayıt sistemi olan NewsCorder'a üzerinden erişim yetkisi verilen personel kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetPhoneCorder

Finans, Acil durum çağrılarını yapıldığı merkezler (İtfaye, Polis İmdat v.b.), İstihbarat, Polis ve Hapishaneler gibi çok geniş bir kullanım alanı olan PhoneCorder çok-kanallı telefon kayıt sisteminin fark yaratan en önemli özellikleri;

• Taşınabilir olabilmesi,
• Manyetik teyp tabanlı geleneksel sistemlerde kullanılan kaset, bant, DAT gibi sarf   malzemelerine ihtiyaç duymaması.
• İşletim giderlerinin olmaması.
• Yıllarca kayıt yapabilmesi.
• "Sayısal İmza" bilgi güvenilirliği ile alınan kayıtların gerektiğinde delil olarak kullanılması,
• Yerel ve Uzak ağlar üzerinden yetkili personel tarafından anında dinleme yapılması,
• Yüksek Ses kalitesi.
• Kolay Kullanıcı Arayüzü (Okuma bilen herkesin kullanabileceğini iddia ediyoruz).
• Kayıt devam ederken, istenilen zamana ait sesin tek-dokunuş ile dinlenebilmesi.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetWirelessCorder

WirelessCorder, telsiz görüşmelerinin yüksek ses kalitesiyle sayısal ortamda saklanmasını ve kayıt devam ederken istenilen zamana ait kayıtların tek-dokunuş ile dinlenebilmesine olanak veren çok-kanallı sayısal ses kayıt sistemidir.

Ürün özenle donatılmış teknik özellikleri ile ilgili sektörler için tam bir çözüm sunmaktadır.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetLabCorder

FOTON, yabancı dil eğitim laboratuarlarında ki, manyetik teyp tabanlı kullanımı zor ve masraflı eski sistemleri: modern ve masrafsız çok-kanallı sayısal ses kayıt sistemleri ile değiştiriyor.

Öğrencilerin konuşma ve eş zamanlı çevirilerinin kaydedildiği LabCorder ın kolay kullanım arayüzü ile, öğretmenler yüksek ses kalitesi ile tutulan kayıtlara gerek doğrudan gerekse ağ üzerinden ulaşabilecekler. Hatta uygun görülmesi durumunda bu kayıtlar uzaktan erişim hakkı verilen öğrencilere de sunulabilecek. İstenilen zamana ait kayıtları tekrar dinlemek için sadece tek-dokunuş yeterli olacak.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetAvyCorder

FOTON, hava ve deniz trafik kontrol noktalarındaki görüşmelerin sayısal ortamda kayıtlarının alınabilmesine olanak sağlayan AvyCorder çözümü ile ilgili sektörlere maliyetleri minimuma indirme, personele modern ve verimli çalışma ortamı sunmaktadır.

Yıllarca hiçbir sarf malzemesine ihtiyaç duymadan sayısal kayıt yapabilen AvyCorder, "sayısal imza" bilgi güvenilirliği, tek-dokunuşla hızlı arama ve dinleme, yetkili personele üzerinden kayıtlara erişim hakkı, kolay kullanıcı arayüzü v.b. bir çok nitelik sunmaktadır.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydetMultiLangCorder

MultiLangCorder, Simultane Çeviri Sistemlerinin kullanıldığı ortamlarda, her bir dil çevirisini ayrı bir kanaldan MPEG Layer-3 kalitesiyle kaydederek, dinleyicilere üzerinden herhangi bir dil çevirisinin kaydına anında erişim ve dinleme fırsatı sunmaktadır. Taşınabilir çok kanallı (limitsiz) sayısal ses kayıt çözümü ile, toplantı sonunda katılımcılara istenilen dil veya dillerdeki kayıtlar CD/DVD olarak dağıtılabilir.

Sağ tıkla, Hedefi farklı kaydet